Raciborowice, lekcja robót ręcznych dla dziewcząt przed szkołą. W tylnym rzędzie siedzą: pierwsza z lewej -Irena Ślósarz - nauczycielka oraz trzecia z lewej Halina Pawlik - uczennica. Poza nimi na zdjęciu według opisu z tyłu zdjęcia znajdują się:…
Przed szkołą w Raciborowicach. W tle widać dzwonnicę kościoła. Szkoła znajdowała się na nieruchomości, która dzisiaj ma adres Wawelska 2. Na zdjęciu od prawej stoją w ostatnim rzędzie: Stefan Raźny - nauczyciel, Maria Ligęza - nauczycielka, NN-…
Raciborowice, Barbara Pawlik i Zdzisław Rumian
Raciborowice. Barbara Pawlik z koleżanką, Barbara Pawlik została z rodzicami wysiedlona ze Zgierza i w czasie okupacji mieszkała w Raciborowicach, w domu Państwa Rumianów.
Raciborowice. Rodzina Pawlików, która została wysiedlona przez Niemców ze Zgierza i w czasie okupacji mieszkała w Raciborowicach, w domu Państwa Rumianów. Od lewej ojciec - Piotr, stoi córka Basia, poniżej córka Halina, Leokadia - matka.
Raciborowice, przerwa w pracy przy wykopkach u Rumianów, od lewej siedzą Halina i Barbara Pawlik, Marysia (służąca), Tadeusz Rumian
Raciborowice, Barbara Pawlik i Zdzisław Rumian
Kończyce. Zdzisław Godlewski i jego kuzynka Marysia - właściciele dworu w Kończycach. Z tyłu dedykacja dla Haliny Pawlik.
Partyzant postrzelony podczas obławy, którym w Raciborowicach opiekowała się Basia Pawlik. Z tyłu dedykacja: "Na pamiątkę sanitarce ofiaruję swoją podobiznę... podpis...10 lipca 43 r."
Raciborowice, Piotr Pawlik, który pochodził ze Zgierza i pracował w Monopolu Tytoniowym w Czyżynach w czasie okupacji.
Raciborowice, brama wejściowa na teren kościoła oraz dzwonnica
Raciborowice, Barbara Pawlik (u góry pierwsza od lewej). Rodzina Pawlików została wysiedlona ze Zgierza i w czasie okupacji mieszkała w Raciborowicach, w domu Państwa Rumianów.
Raciborowice, Piotr Pawlik przy inspektach ogrodniczych. Z tyłu dedykacja dla córki Haliny i opis, że Pawlik pracował przy uprawie tytoniu (raczej w Monopolu Tytoniowym w Czyżynach).
Raciborowice. Barbara Pawlik
Raciborowice, dwie kobiety na schodach
Raciborowice. Wykopki u Państwa Rumianów, z prawej Basia Pawlik.